„Anatomia Piękna”. Czy lekarze spełnią marzenia o nowym ciele?
Jakie są metody powiększania pośladków?
Pierwsza bohaterka 7. odcinka programu „Anatomia Piękna” to przebojowa Ada. Jak sama przyznaje, mimo że nie ma problemu ze wzbudzaniem zainteresowania u mężczyzn, wciąż nie czuje się wystarczająca. Zaakceptowanie samej siebie przychodzi jej z dużym trudem. Do specjalistów z Kliniki Ambroziak zgłosiła się z prośbą o pomoc w walce z jej kompleksem: płaskimi pośladkami. Na konsultację z dr Marcinem Ambroziakiem przyjechała zdeterminowana, aby spełnić swoje marzenie. Okazało się jednak, że rozwiązanie, które dla wielu osób mogło wydawać się intuicyjne, czyli implanty, w przypadku naszej bohaterki nie jest najlepszą opcją. Co zatem zaproponował pacjentce specjalista?
Ada przejdzie zabieg przy użyciu kwasu polimlekowego – substancji, która nie działa jak klasyczny wypełniacz, a jedynie pobudza tkanki do masowej produkcji kolagenu, co prowadzi do zwiększania objętości wybranego obszaru. To nieinwazyjna metoda, która, zdaniem lekarzy z Kliniki Ambroziak, w przypadku tej pacjentki sprawdzi się najlepiej. Po 7 tygodniach od zabiegu efekty zaczynają być widoczne, ale wciąż nie są w pełni satysfakcjonujące. Adę czekają jeszcze przynajmniej dwa zabiegi, dzięki którym, w ciągu zaledwie kilku miesięcy osiągnie wymarzony efekt.
Czym jest guzowaty nos?
Drugim pacjentem, który zgłosił się do Kliniki Ambroziak z prośbą o pomoc jest Wojciech. Mężczyzna jest taksówkarzem. Zawód łączy wszystko, co lubi: kontakt z ludźmi i jazdę samochodem. Od kilku lat spędza więc za kierownicą wiele czasu. Do programu „Anatomia Piękna” zgłosił się z powodu guzowatości nosa, zwanej także rhinophymą. To schorzenie charakteryzujące się nadmiernym przerostem tkanek nosa, które prowadzi do jego zniekształcenia. Objawia się zgrubieniem, guzkowatością i zaczerwienieniem skóry nosa. Guzowatość nosa jest najczęściej związana z zaawansowaną postacią trądziku różowatego (rosacea), szczególnie u mężczyzn w średnim wieku. Może prowadzić do problemów estetycznych oraz utrudniać oddychanie przez nos.
Konsultację z pacjentem odbył dr Maciej Ambroziak wprawiając Wojciecha w pewne osłupienie. Tym razem zbieżność nazwisk okazała się nieprzypadkowa, a wybór lekarza prowadzącego był bardzo dobrze przemyślany. Na sali operacyjnej dzielny pacjent spotkał już obu doktorów z klanu Ambroziak. Pogawędka przed i w trakcie zabiegu pomogła rozładować napięcie. Miesiąc po operacji na konsultację przybył zupełnie inny człowiek: Wojciech zyskał nie tylko pewność siebie i jeszcze większą pogodę ducha, ale także… motywację do zadbania o własne zdrowie.
O czym państwo Ambroziak rozmawiają w samochodzie?
Podróż samochodem do fabryki, w której produkowane są kremy dr Ambroziak Laboratorium, stała się przyczynkiem nie tylko do wspomnień związanych ze zdobywaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów, ale także sprawiła, że doktor Ambroziak udzielił kilku porad medycznych przy okazji tankowania samochodu. Jak się okazuje, pacjentów spotkać można w najróżniejszych miejscach.
Wizyta na linii produkcyjnej miała, przy okazji, rozwiązać wątpliwości związane z zapachami kolejnych produktów w portfolio marki dr Ambroziak Laboratorium, jednak konsultacje z pracownikami fabryki nie przyniosły upragnionego rozwiązania.
Premierowe odcinki programu „Anatomia Piękna” można oglądać w każdy poniedziałek o 21:00, a powtórki w soboty o 16:35 na antenie TVN.