Anatomia Piękna. Medycyna estetyczna w akcji: jak pokonać malformacje i skutki utraty wagi
Czy dieta i aktywność fizyczna wystarczą w walce o piękną sylwetkę?
Po pomoc do Kliniki Ambroziak zgłosiła się uczestniczka programu „Kanapowczynie”, Aneta Styran. Dziewczyna zmagała się z otyłością. Dzięki formatowi TTV udało jej się zmienić swój styl życia i zgubić 44 kilogramy. Po tak dużej utracie masy ciała nasza bohaterka musiała się jednak zmierzyć z kolejnym problemem: zwiotczałą skórą w okolicy brzucha. Aneta, jak przyznaje, próbowała różnych sposobów, żeby wspomóc regenerację skóry, a następnie próbowała ukryć odstający brzuszek za pomocą bielizny modelującej. Niestety, rozwiązania te nie przynosiły zadowalającego efektu, stąd zdecydowała się na wizytę w Klinice Ambroziak. Podczas konsultacji doktor Massimiliano Leporati zasugerował, że pole zabiegu abdominoplastyki należy rozszerzyć również na boki i tył, tak, aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące.
W dniu zabiegu nasza bohaterka nie była w stanie opanować stresu. Operacja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami i już po kilku godzinach pacjentka doktora Leporati wróciła do sali obserwacji, a po kilku dniach przybyła na konsultację z doktorem Marcinem Ambroziakiem. Przy okazji wizyty w Klinice, Aneta zdecydowała się na zabieg na twarz, który wykonała doktor Karolina Górska. Delikatny efekt liftingu i wypełnienia znacząco wpłynął na samopoczucie pacjentki.
Czy malformację naczyniową można leczyć?
Drugim pacjentem Kliniki Ambroziak jest dziewiętnastoletni Bartosz Pendziwiatr. Chłopak od urodzenia mierzy się z malformacją naczyniową, potocznie zwaną naczyniakiem.
Malformacja naczyniowa to wrodzona nieprawidłowość w budowie naczyń krwionośnych lub limfatycznych, która występuje w wyniku zaburzeń ich rozwoju. Może obejmować różne rodzaje naczyń, takie jak tętnice, żyły, kapilary lub naczynia limfatyczne, i może pojawiać się w różnych miejscach ciała, zarówno w obrębie skóry, jak i głębiej w tkankach. Malformacje naczyniowe są zwykle obecne od urodzenia, choć czasami mogą się ujawniać później. W odróżnieniu od naczyniaków, nie mają tendencji do samoistnego zanikania. Ich leczenie zależy od rodzaju, lokalizacji i potencjalnych powikłań, takich jak krwawienia lub zaburzenia funkcjonowania narządów.
Część twarzy, ucha i szyi naszego bohatera pokrywa wyraźna zmiana, która przyciąga wzrok i, jak przyznaje jego mama, na przestrzeni lat była powodem wielu nieprzyjemnych sytuacji. Rodzice Bartosza szukali pomocy w całej Polsce – odwiedzili każdego specjalistę, który został im polecony. W końcu, w 6. Urodziny chłopaka pojawiło się światełko nadziei. Jako pierwsze dziecko Bartosz przeszedł serię zabiegów laseroterapii, niestety, bez większych efektów. W Klinice Ambroziak ponownie zaproponowano Bartoszowi terapię laserem. Nowoczesna terapia okazała się jednak o wiele bardziej skuteczna, choć, jak podkreślał pacjent, była też bardziej bolesna.
Doktor Marcin Ambroziak gwiazdą Dzień Dobry TVN?
Wizyta w studiu Dzień Dobry TVN okazała się pretekstem do wspomnień. Doktor Marcin Ambroziak, w towarzystwie przyjaciela z Kliniki Ambroziak, prof. Bartłomieja Kwieka, wracał pamięcią do pierwszych występów w telewizji. Okazało się, że Bartek, ma w tym zakresie o wiele większe doświadczenie. Jak przyznała Joanna Ambroziak, z przyjaciółmi –profesorem Bartłomiejem Kwiekiem i jego żoną Beatą, łączą ich relacje nie tylko prywatne, ale także zawodowe. Czym chcieliby się zajmować, gdyby ich życie zawodowe potoczyło się inaczej? Sprawdź w najnowszym odcinku programu Anatomia Piękna. Premiera w każdy poniedziałek o 21:00, a powtórki będzie można obejrzeć w soboty o 16:35 na antenie TVN.