Specjaliści Kliniki Ambroziak zmieniają życie pacjentów. Trudne przypadki i imponujące metamorfozy w programie „Anatomia Piękna”

Ewelina i Beata - uczestniczki Anatomii Piękna
Ewelina i Beata - uczestniczki Anatomii Piękna - źródło: TVN
W 6. odcinku programu „Anatomia piękna” lekarze podjęli się leczenia dwóch wyjątkowo trudnych przypadków. Pierwsza pacjentka cierpiała na lipodemię, zwaną także chorobą grubych nóg, co znacznie wpływało na jej codzienne życie. Druga zmagała się z politelią, czyli obecnością dodatkowych brodawek sutkowych. Obie kobiety zgłosiły się do Kliniki Ambroziak w nadziei na poprawę swojego zdrowia i komfortu życia.

Jak się leczy chorobę grubych nóg?

Pierwszą pacjentką, która w 6 odcinku programu „Anatomia Piękna” zostanie poddana metamorfozie w Klinice Ambroziak jest pani Ewelina. Jej największym kompleksem jest nadwaga, z którą mierzy się od dawna. Walkę o wymarzoną sylwetkę kobieta zaczęła sama jakiś czas temu – właśnie wtedy wykonała plastykę brzucha oraz ramion. Niestety nie mogła sobie pozwolić na zniwelowanie wszelkich mankamentów figury, dlatego też zgłosiła się do programu. Jak przyznała, obecnie jej największym problemem są uda, a ich nieproporcjonalna budowa wynika ze schodzenia, z którym mierzy się nasza bohaterka – lipodemii. O swojej przypadłości bohaterka dowiedziała się w programie. Choroba znana również jako obrzęk tłuszczowy, czy choroba grubych nóg, dotyka głównie kobiety, i charakteryzuje się nieproporcjonalnym gromadzeniem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w obrębie nóg, bioder i pośladków. W przeciwieństwie do zwykłej otyłości, lipoedemia nie reaguje na dietę czy ćwiczenia fizyczne, a objawy mogą obejmować ból, obrzęki, uczucie ciężkości nóg oraz łatwe powstawanie siniaków. Często bywa mylona z otyłością lub limfatycznymi problemami, co opóźnia postawienie właściwej diagnozy.

Player - włącz bo już leci Player - włącz bo już leci

Podczas konsultacji z doktor Agatą Dombek, pani Ewelina została zakwalifikowana do liposukcji, która zdecydowanie rozwiąże problem masywnych ud. Metoda, choć inwazyjna, nie pozostawia po sobie widocznych śladów, poza, oczywiście efektem wyszczuplenia ud, bioder i pośladków. Czy zatem takie rozwiązanie ma jakieś wady? Tylko jedną: to opcja dla cierpliwych, bo na efekty trzeba czekać nawet do 6 miesięcy. I choć z panią Eweliną spotkaliśmy się znacznie wcześniej, efekty już wtedy były widoczne.

Poznaj gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Przejdź do sklepu

Politelia: czy lekarze z Kliniki Ambroziak pomogą pani Beacie?

Kolejną pacjentką, która zgłosiła się do doktora Marcina Ambroziaka i specjalistów z jego kliniki jest pani Beata. Choć kobieta od lat zajmuje się modelingiem, również ona mierzy się z kompleksami, które, choć nie widać ich na pierwszy rzut oka, znacząco obniżają samopoczucie naszej bohaterki. Lekarzom z Kliniki Ambroziak wystarczyło jedno spojrzenie na zdjęcie pacjentki, aby zrozumieć, że kobieta mierzy się z politelią, czyli obecnością dodatkowych brodawek sutkowych. Choć to stosunkowo częsta cecha anatomiczna, występująca zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, dla wielu pacjentów jest powodem do wstydu. Dodatkowe brodawki zazwyczaj pojawiają się wzdłuż tzw. linii mlecznej, biegnącej od pach do pachwin, i mogą przypominać niewielkie znamiona lub być w pełni rozwinięte. Często są one mało zauważalne i nie powodują żadnych dolegliwości zdrowotnych, choć czasem mogą reagować na zmiany hormonalne, np. w okresie dojrzewania lub ciąży.

Politelia nie wymaga leczenia, choć niektóre osoby decydują się na usunięcie dodatkowych brodawek ze względów estetycznych. Tak też było w przypadku naszej bohaterki, która, jak sama przyznała, nieprzyjemności związanych z politelią doświadczała najczęściej w gabinetach lekarskich, gdzie spotykała się z niezdrowym zainteresowaniem personelu. Teraz, aby ostatecznie pozbyć się problemu pani Beata udała się na konsultację do doktora Konrada Januszka. Szybko okazało się, że dodatkowa brodawka może zostać usunięta podczas zabiegu podniesienia i powiększenia piersi. Zaledwie 3 tygodnie po operacji po dawnych kompleksach nie widać już śladu, a specjaliści w Klinice Ambroziak, aby dopełnić efektu metamorfozy, zaproponowali pacjentce dodatkowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które poprawią jakość jej skóry.

Dom Joanny i Marcina Ambroziaków: azyl nie tylko dla ludzi.

Kolejny odcinek programu Anatomia Piękna stał się też pretekstem do rozmów z założycielami Kliniki Ambroziak, Joanną i Marcinem, na temat tego, jak traktują swój dom i co jest dla nich w tej prywatnej przestrzeni ważne. Okazuje się, że oboje nie wyobrażają sobie życia nie tylko bez siebie, ale także bez zwierząt. Jakie czworonogi pojawiły się w ich domu i z jakim „stworem” nie byli w stanie się „dogadać”? Tego dowiecie się oglądając kolejny odcinek programu Anatomia Piękna.

Player - włącz bo już leci Player - włącz bo już leci
Partnerzy

Jeśli szukasz miejsca, które pomoże Ci uwierzyć w siebie i odnaleźć piękno, Klinika Ambroziak to najlepszy wybór. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiej konsultacji, czy pełnej metamorfozy, nasi specjaliści pomogą Ci się na nowo pokochać. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!